18 Cudów Krakowa już wydane!
   

Grupa „Młodzi dla Krakowa" to trójka licealistów, Jan Jelonek, Julia Brożek, Dorota Młynarczyk, oraz jedna studentka - Angelika Wielgus. Jak sami o sobie piszą: „wszyscy mieszkamy w Krakowie, wszyscy patrzymy optymistycznie na świat i wszyscy chcemy działać społecznie. Każdego z osobna można scharakteryzować w inny sposób - jesteśmy różni, jednak razem tworzymy grupę.". Na razie działają jako grupa nieformalna przy Domu Kultury Podgórze, ale być może sformalizują swoją działalność. Latem zeszłego roku połączyli swe siły i zaczęli pracę nad projektem „18 Cudów Krakowa według Młodzieży".


Ich pomysł miał na celu wypromowanie dzielnic miasta Krakowa oraz zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu. Pierwszym etapem projektu była sonda internetowa, dzięki której gimnazjaliści i licealiści wybrali po jednym najciekawszym ciekawym, choć mniej znanym, miejscu z każdej dzielnicy. Następnie zostały zorganizowane dwa konkursy: dziennikarski i fotograficzny. Zadanie polegało na opisaniu bądź sfotografowaniu jednego z „Cudów". W jury konkursów zasiedli m.in. Krzysztof Jakubowski (publicysta, autor publikacji „Kraków na starych widokówkach"), Marcin Daniec (satyryk, artysta kabaretowy). Najlepsze prace zostały nagrodzone: w konkursie dziennikarskim nagrodą był tablet, natomiast w konkursie fotograficznym - aparat typu lustrzanka. Za drugie miejsce w obu konkursach była do wygrania wycieczka do Parlamentu Europejskiego ufundowana przez Biuro Poselskie Bogusława Sonika.


Zwieńczeniem opisanych działań jest wydanie książki, w której znajdują się nagrodzone teksty, fotografie oraz informacje o projekcie. Publikacja została wydrukowana w pięciu tysiącach egzemplarzy i będzie do nabycia za darmo. Z prośbą o dostarczenie jej, jak i z innymi pytaniami odnośnie do projektu można zwracać się mailowo: mlodzidlakrakowa@gmail.com. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mlodzidlakrakowa.pl

Dorota Młynarczyk
Młodzi dla Krakowa
Poleć znajomemu
Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć
Link został wysłany
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb