SchoolUp - Młody Obywatel
VIII LO
Pewnego dnia na początku tego roku szkolnego Andrzej, nasz były prezydent, umówił się na „poważną rozmowę” z opiekunem SU, panem Tomaszem Włoczkowskim. „Fajnie byłoby zrobić coś większego z tego, co mamy w naszej szkole, i naszej ekipie” – powiedział Andrzej, siedząc w jednej z galerii handlowych i dopijając darmową (oczywiście) kawę z Maca. I tak zrodził się pomysł, który jest największym projektem naszej ósemkowej samorządności. „Może portal, taki punkt wspólny dla wszystkich uczniów szkół średnich Krakowa. Nie ma przecież czegoś takiego, a zapotrzebowanie jest wielkie” – odpowiedział pan W.
czytaj więcej
Na rzecz społeczności
VIII LO
Tegoroczny kwiecień w naszym wydaniu wyglądał jak pasmo prób i, niestety, porażek. Najbardziej jednak zależało nam na organizacji Parlamentu, dlatego opowiemy o nim nieco więcej.
czytaj więcej
Igrzyska VIII LO vs XIII LO
VIII LO
22 marca odbyły się trzecie już Igrzyska VIII vs XIII (impreza drugi raz organizowana wraz z XIII LO). Wydarzenie, jak co roku, było od dawna wyczekiwane przez Ósemkowiczów, którzy zapełnili Halę Wisły po brzegi. Znakomity doping naszych kibiców, jak i piękna gra naszych sportowców pozwoliły nam cieszyć się ze zwycięstwa! Jednak przed momentem euforii trwał długi i żmudny proces przygotowań, w które Zarząd włożył całe swoje serce, cały swój wolny czas, jak i cały zapał. Jak to wszystko wyglądało od wewnątrz? Zapraszam do przeczytania!
czytaj więcej
XXV Artystyczne Spotkania Ósemki
VIII LO
18 stycznia w VIII LO w godzinach 9:15-16 odbyła się (już!) XXV edycja Artystycznych Spotkań Ósemki, w skrócie ASÓ. Najprościej mówiąc jest to coroczny przegląd talentów, podczas którego może się zaprezentować dosłownie każdy ze szkoły, kto tylko wyśle mailowe zgłoszenie.
czytaj więcej
Kiermasze bożonarodzeniowe i Gala Wolontariatu w VIII LO
VIII LO
Grudzień w VIII LO był miesiącem wolontariatu. Zostało zorganizowanych kilka wydarzeń, mających na celu propagowanie pomocy innym oraz wyróżnianie tych, dla których wspieranie potrzebujących jest wartością najważniejszą.
czytaj więcej
Sejmik VIII LO
VIII LO
Nic o nas bez nas - ta idea przyświeca VIII Liceum od 25 lat. Mowa o corocznym sejmiku ósemki, na którym debatujemy nad prawem szkolnym, zastanawiamy się, co jeszcze można by wprowadzić, a co należy udoskonalić. Dzięki niemu mamy, my uczniowie, bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w szkole.
czytaj więcej
Spotkanie z XIII LO
VIII LO
Dwudziestego dziewiątego listopada przedstawiciele VIII Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z zarządem XIII LO, aby nawiązać współpracę. Podczas spotkania poruszane były m.in. kwestie założonej przez nasze szkoły w zeszłym roku Federacji Samorządów Uczniowskich.
czytaj więcej
Debata w IV LO
VIII LO
Nasza szkoła dostała zaproszenie od IV LO na szkolną debatę prezydencką, która odbyła się 02.12.2016 roku. Dwoje przedstawicieli zarządu VIII LO wzięło udział w tym wydarzeniu i oboje byli zaskoczeniu świetną organizacją debaty.
czytaj więcej
Szkolne bluzy Ósemki
VIII LO
Październikową superakcją VIII LO była sprzedaż szkolnych bluz. Akcja, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
czytaj więcej
Protokół i ordynacja wyborcza
VIII LO
24 października odbyły się w VIII Liceum wybory prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Cała procedura zgodna była z zapisami ordynacji Regulaminu Samorządu Uczniowskiego.
czytaj więcej
Strona 1 z 1
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb